O Nas

Psy były moją pasją od dzieciństwa, z ich powodu skończyłam nawet wydział zootechniczny:).Niestety w dorosłym życiu z różnych powodów długo nie mogłam pozwolić sobie na psa.Dopiero gdy córka trochę podrosła i zaczęła podzielać moją pasję zdecydowałam się na zakup szczeniaka.Wiedziałam,że pies musi być łagodny i cierpliwy ze względu na dzieci, zaczęłam też interesować się dogoterapią.

Na rynku pojawiało się coraz więcej ”psiej„ literatury i po długim namyśle zdecydowałam się na golden retrievera.Przy poszukiwaniu konkretnej hodowli przeraziła mnie ich ilość.Pracowałam w związku kynologicznym już od liceum i wiedziałam co to oznacza dla rasy,postanowiłam poszukać innych mniej popularnych retrieverów i tak trafiłam na informację o Flat Coated Retrieverze.Wydawał się idealny zarówno dla moich dzieci jak i do szkolenia na psa terapeutę,teraz pozostało tylko znaleźć hodowlę co 10 lat temu nie było w Polsce łatwe i czekać na szczeniaka.

Tak trafiła do nas Bryza(Agniola Błękitna Bryza) spełniając moje i córki marzenie o posiadaniu rasowego szczeniaka.Okazała się tak cudownym przedstawicielem swojej rasy,że jak tylko udało nam się wyrwać z centrum dużego miasta i zamieszkać na wsi, postanowiliśmy spełnić moje marzenie i zrejestrować hodowlę tych wspaniałych psiaków. Nazwaliśmy ją od miejsca gdzie mieszkamy- Komandoria Kowalki.W niedługim czasie dołączyła do nas druga suczka flatka Alutka(OTO ALUTKA Polka Poland).Nasze dziewczyny są jak wszystkie flaty : miłe, towarzyskie, przyjacielskie, mądre, skore do aportowania i zabawy. Oddane swym właścicielom i ufne w stosuku do innych zwierząt i ludzi. Potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem. Moje psy pomimo posiadania „hektarów” pól i lasów a nawet stawów ,bez nas nie ruszą się z ganku:).

Uwielbiają uczyć się i pracować z nami,doskonale sprawdzają się w dogoterapii,w domu asystują nam na każdym kroku(w kuchni obowiązkowo!). Kto raz zdecyduje się na flata zawsze będzie miłośnikiem tej rasy.

  ZKWP

Związek Kynologiczny W Polscejest jedyną organizacją kynologiczną w kraju która jest członkiem FCI.

 

  FCI

Federation Cynologique Internationale (FCI) to Międzynarodowa Federacja Kynologiczna.