Alutka

Polka Poland FCI OTO ALUTKA

 

Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu jest z nami….Polka Poland FCI OTO ALUTKA – to oficjalnie a po „domowemu” po prostu ALUTKA. Pojawiła się u nas, żeby pomagać Bryzie w pracy psa-terapeuty. Na razie jest jednak słodkim szczeniaczkiem ze zdecydowanym charakterkiem. Natychmiast zorientowała się, gdzie w domu jest jedzenie, kto nim zarządza a kogo trzeba unikać i kiedy można wtarabanić się Bryzie do legowiska a kiedy lepiej ją oszczekać z bezpiecznej odległości.

Jest bardzo pojętna, w jeden dzień nauczyła się chodzić na smyczy, potrafi wykonać ”siad”, aportować zabawkę i oczywiście ”Fe!” co jest najczęstszym słowem jakie słyszy. Załatwia się też już głownie na dworze i piszczy pod drzwiami jak zapominamy ją wypuścić. To wszystko w ciągu 2 tygodni – myślę, że to niezłe osiągnięcia jak na szczeniaczka, któremu łapy się jeszcze plączą przy bieganiu.

Minęło kilka miesięcy. Alutka idąc w ślady Bryzy ukończyła kurs psa terapeuty i pracuje  z dziećmi niepełnosprawnymi w różnych ośrodkach. Jednak prawdziwą furorę robi w przedszkolu. Dzieci i ona mają podobny temperament.Zdobywa też najwyższe oceny na wystawach oraz CWC,jest już championem Polski,ale najważniejsze jest to ,że jest bardzo pojętną i chętną do nauki i pracy suczką. Bardzo szybko uczy sie nowych komend a dzieci (i wychowawcy też:) ją uwielbiają.

 

CERTYFIKAT            CHAMPIONATY           RODOWÓD