Birka

Komandoria Kowalki- Birka

Birka urodziła się najmniejsza z całego drugiego miotu .Miała tylko 250 g! Była prawie dwa razy lżejsza niż rodzeństwo i wymagała pomocy zaraz po narodzinach i w pierwszych dniach życia. Nie miała siły ssać, więc słabo przybierała . Napędziła nam niezłego stracha, ale po kilku dniach intensywnej opieki i pilnowania przy każdym karmieniu zaczęła ładnie rosnąć. Otrzymała ksywkę „Maleństwo’’ i została u nas.

Okazało się że Maleństwo jest wyjątkowo inteligente i bardzo samodzielne. Niby spokojna , cicha zamiast bić się z rodzeństwem i biegać jak szalona ,siadała i z boku wszystko obserwowała, aby w odpowiednum momencie załapać za nogawkę albo ukraść zabawkę.

Wyrosła na śliczną i kochaną dziewczynę. Po ojcu odziedziczyła piękną głowę, spokojny charakter, zamiłowanie do pieszczot i przytulania oraz „prowadzanie” wszystkich za ubrania kiedy się wita.

Ma wyjątkowo delikatny i uległy charakter, w pracy jest cichutka i spokojna w przeciwieństwie do przebojowej i głośnej siostry Alsafi. Świetnie dogaduje się z dzieciakami , zwłaszcza młodszymi wycofanymi i przestraszonymi. Jest  idealna, aby przekonać ,że duży i czarny pies nie zawsze znaczy straszny. 🙂

Po mamie odziedziczyła wielką chęć do aportowania, nosi w pysku wszystko i zawsze jest gotowa do zabawy.

 

CERTYFIKAT          CHAMPIONAT           RODOWÓD